Ресен

Температура: 15°
Влажност: 41%
Атм. притисок: 29563.18 hPa
Ветар: 28.97 км/час

Временската прогноза за Ресен е последно обновена на 17.03.2018 13:00Времето во Ресен - Временска прогноза за Ресен

денес

17.03
Времето во Ресен - Временска прогноза за Ресентемпература:
 |  17°
облачно

утре

18.03
Времето во Ресен - Временска прогноза за Ресентемпература:
 |  12°
повремени врнежи

понеделник

19.03
Времето во Ресен - Временска прогноза за Ресентемпература:
 | 
повремени врнежи

вторник

20.03
Времето во Ресен - Временска прогноза за Ресентемпература:
 | 
повремени врнежи

среда

21.03
Времето во Ресен - Временска прогноза за Ресентемпература:
 | 

четврток

22.03
Времето во Ресен - Временска прогноза за Ресентемпература:
-2°  | 
повремени врнежи на дожд и снег

петок

23.03
Времето во Ресен - Временска прогноза за Ресентемпература:
-4°  | 
претежно облачно

сабота

24.03
Времето во Ресен - Временска прогноза за Ресентемпература:
-5°  | 
умерено облачно

недела

25.03
Времето во Ресен - Временска прогноза за Ресентемпература:
-1°  | 

понеделник

26.03
Времето во Ресен - Временска прогноза за Ресентемпература:
 | 
локални врнежи