Ресен

Температура:
Влажност: 68%
Атм. притисок: 29664.78 hPa
Ветар: 0.00 км/час

Временската прогноза за Ресен е последно обновена на 22.02.2018 13:00Времето во Ресен - Временска прогноза за Ресен

денес

22.02
Времето во Ресен - Временска прогноза за Ресентемпература:
 | 

утре

23.02
Времето во Ресен - Временска прогноза за Ресентемпература:
 | 
облачно

сабота

24.02
Времето во Ресен - Временска прогноза за Ресентемпература:
 | 
повремени врнежи

недела

25.02
Времето во Ресен - Временска прогноза за Ресентемпература:
-1°  | 

понеделник

26.02
Времето во Ресен - Временска прогноза за Ресентемпература:
-3°  | 
снег

вторник

27.02
Времето во Ресен - Временска прогноза за Ресентемпература:
-3°  | 
снег

среда

28.02
Времето во Ресен - Временска прогноза за Ресентемпература:
-6°  |  -1°
претежно облачно

четврток

01.03
Времето во Ресен - Временска прогноза за Ресентемпература:
-7°  | 
претежно облачно

петок

02.03
Времето во Ресен - Временска прогноза за Ресентемпература:
-2°  | 
локални врнежи

сабота

03.03
Времето во Ресен - Временска прогноза за Ресентемпература:
-1°  | 
повремени врнежи