Струга

Температура:
Влажност: 85%
Атм. притисок: 30612.97 hPa
Ветар: 11.27 км/час

Временската прогноза за Струга е последно обновена на 20.01.2018 16:00Времето во Струга - Временска прогноза за Струга

денес

20.01
Времето во Струга - Временска прогноза за Стругатемпература:
 | 
повремени врнежи

утре

21.01
Времето во Струга - Временска прогноза за Стругатемпература:
 | 

понеделник

22.01
Времето во Струга - Временска прогноза за Стругатемпература:
-3°  | 

вторник

23.01
Времето во Струга - Временска прогноза за Стругатемпература:
-5°  | 
умерено облачно

среда

24.01
Времето во Струга - Временска прогноза за Стругатемпература:
-5°  | 
претежно сончево

четврток

25.01
Времето во Струга - Временска прогноза за Стругатемпература:
-6°  | 
сончево

петок

26.01
Времето во Струга - Временска прогноза за Стругатемпература:
-4°  | 
сончево

сабота

27.01
Времето во Струга - Временска прогноза за Стругатемпература:
-2°  | 
умерено облачно

недела

28.01
Времето во Струга - Временска прогноза за Стругатемпература:
-1°  | 
претежно облачно

понеделник

29.01
Времето во Струга - Временска прогноза за Стругатемпература:
-2°  | 
умерено облачно