Струга

Температура: 19°
Влажност: 66%
Атм. притисок: 30917.74 hPa
Ветар: 6.44 км/час

Временската прогноза за Струга е последно обновена на 26.09.2017 14:00Времето во Струга - Временска прогноза за Струга

денес

26.09
Времето во Струга - Временска прогноза за Стругатемпература:
 |  20°
локални врнежи

утре

27.09
Времето во Струга - Временска прогноза за Стругатемпература:
 |  19°
претежно облачно

четврток

28.09
Времето во Струга - Временска прогноза за Стругатемпература:
10°  |  17°
локални врнежи

петок

29.09
Времето во Струга - Временска прогноза за Стругатемпература:
 |  15°
облачно

сабота

30.09
Времето во Струга - Временска прогноза за Стругатемпература:
 |  15°
претежно облачно

недела

01.10
Времето во Струга - Временска прогноза за Стругатемпература:
 |  16°
умерено облачно

понеделник

02.10
Времето во Струга - Временска прогноза за Стругатемпература:
 |  16°
повремени врнежи

вторник

03.10
Времето во Струга - Временска прогноза за Стругатемпература:
 |  16°
локални врнежи

среда

04.10
Времето во Струга - Временска прогноза за Стругатемпература:
 |  16°
локални врнежи и грмежи

четврток

05.10
Времето во Струга - Временска прогноза за Стругатемпература:
 |  17°
повремени врнежи