Струмица

Температура:
Влажност: 79%
Атм. притисок: 32035.25 hPa
Ветар: 0.00 км/час

Временската прогноза за Струмица е последно обновена на 17.01.2018 15:00Времето во Струмица - Временска прогноза за Струмица

денес

17.01
Времето во Струмица - Временска прогноза за Струмицатемпература:
 | 
локални врнежи и грмежи

утре

18.01
Времето во Струмица - Временска прогноза за Струмицатемпература:
 | 
локални врнежи

петок

19.01
Времето во Струмица - Временска прогноза за Струмицатемпература:
-4°  |  10°
претежно сончево

сабота

20.01
Времето во Струмица - Временска прогноза за Струмицатемпература:
-1°  |  11°
повремени врнежи

недела

21.01
Времето во Струмица - Временска прогноза за Струмицатемпература:
 | 
претежно облачно

понеделник

22.01
Времето во Струмица - Временска прогноза за Струмицатемпература:
-2°  | 
умерено облачно

вторник

23.01
Времето во Струмица - Временска прогноза за Струмицатемпература:
-3°  | 
умерено облачно

среда

24.01
Времето во Струмица - Временска прогноза за Струмицатемпература:
-2°  | 
умерено облачно

четврток

25.01
Времето во Струмица - Временска прогноза за Струмицатемпература:
-8°  | 
претежно сончево

петок

26.01
Времето во Струмица - Временска прогноза за Струмицатемпература:
-5°  | 
умерено облачно