Струмица

Температура: 17°
Влажност: 50%
Атм. притисок: 32238.43 hPa
Ветар: 17.70 км/час

Временската прогноза за Струмица е последно обновена на 17.03.2018 13:00Времето во Струмица - Временска прогноза за Струмица

денес

17.03
Времето во Струмица - Временска прогноза за Струмицатемпература:
 |  20°
облачно

утре

18.03
Времето во Струмица - Временска прогноза за Струмицатемпература:
10°  |  16°
повремени врнежи

понеделник

19.03
Времето во Струмица - Временска прогноза за Струмицатемпература:
 |  13°
повремени врнежи

вторник

20.03
Времето во Струмица - Временска прогноза за Струмицатемпература:
 |  13°
повремени врнежи

среда

21.03
Времето во Струмица - Временска прогноза за Струмицатемпература:
 |  11°

четврток

22.03
Времето во Струмица - Временска прогноза за Струмицатемпература:
 | 
повремени врнежи на дожд и снег

петок

23.03
Времето во Струмица - Временска прогноза за Струмицатемпература:
-1°  | 
претежно облачно

сабота

24.03
Времето во Струмица - Временска прогноза за Струмицатемпература:
-3°  | 
умерено облачно

недела

25.03
Времето во Струмица - Временска прогноза за Струмицатемпература:
 | 
локални врнежи

понеделник

26.03
Времето во Струмица - Временска прогноза за Струмицатемпература:
 |  15°
претежно облачно