Тетово

Температура: 17°
Влажност: 36%
Атм. притисок: 30646.83 hPa
Ветар: 11.27 км/час

Временската прогноза за Тетово е последно обновена на 23.09.2017 12:00Времето во Тетово - Временска прогноза за Тетово

денес

23.09
Времето во Тетово - Временска прогноза за Тетовотемпература:
 |  21°
претежно сончево

утре

24.09
Времето во Тетово - Временска прогноза за Тетовотемпература:
 |  20°
претежно облачно

понеделник

25.09
Времето во Тетово - Временска прогноза за Тетовотемпература:
 |  15°
повремени врнежи

вторник

26.09
Времето во Тетово - Временска прогноза за Тетовотемпература:
 |  17°
локални врнежи

среда

27.09
Времето во Тетово - Временска прогноза за Тетовотемпература:
 |  18°
повремени врнежи

четврток

28.09
Времето во Тетово - Временска прогноза за Тетовотемпература:
 |  17°
повремени врнежи

петок

29.09
Времето во Тетово - Временска прогноза за Тетовотемпература:
 |  14°
повремени врнежи

сабота

30.09
Времето во Тетово - Временска прогноза за Тетовотемпература:
 |  16°
умерено облачно

недела

01.10
Времето во Тетово - Временска прогноза за Тетовотемпература:
 |  18°
умерено облачно

понеделник

02.10
Времето во Тетово - Временска прогноза за Тетовотемпература:
 |  19°
претежно облачно