Валандово

Температура: 16°
Влажност: 49%
Атм. притисок: 32678.66 hPa
Ветар: 28.97 км/час

Временската прогноза за Валандово е последно обновена на 17.03.2018 13:00Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандово

денес

17.03
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
 |  17°
облачно

утре

18.03
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
 |  16°
локални врнежи и грмежи

понеделник

19.03
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
 |  12°
повремени врнежи

вторник

20.03
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
 |  13°
умерено облачно

среда

21.03
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
 |  10°

четврток

22.03
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
 | 

петок

23.03
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
-1°  | 
снег

сабота

24.03
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
-3°  | 
умерено облачно

недела

25.03
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
-1°  |  12°
локални врнежи

понеделник

26.03
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
 |  13°
локални врнежи