Валандово

Температура: 13°
Влажност: 63%
Атм. притисок: 32509.34 hPa
Ветар: 11.27 км/час

Временската прогноза за Валандово е последно обновена на 18.03.2018 04:00Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандово

денес

18.03
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
 |  16°
локални врнежи и грмежи

утре

19.03
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
 |  15°
повремени врнежи

вторник

20.03
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
 |  15°
повремени врнежи

среда

21.03
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
 |  13°
локални врнежи

четврток

22.03
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
 | 

петок

23.03
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
-1°  | 
повремени врнежи на дожд и снег

сабота

24.03
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
-3°  | 
претежно облачно

недела

25.03
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
 |  10°
претежно облачно

понеделник

26.03
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
 |  12°
локални врнежи

вторник

27.03
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
 |  13°
повремени врнежи