Валандово

Температура: 23°
Влажност: 31%
Атм. притисок: 33051.17 hPa
Ветар: 28.97 км/час

Временската прогноза за Валандово е последно обновена на 22.10.2017 15:00Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандово

денес

22.10
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
10°  |  24°
умерено облачно

утре

23.10
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
10°  |  19°
локални врнежи и грмежи

вторник

24.10
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
 |  13°
локални врнежи

среда

25.10
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
 |  14°
претежно облачно

четврток

26.10
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
 |  17°
претежно сончево

петок

27.10
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
 |  20°
претежно сончево

сабота

28.10
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
 |  16°
умерено облачно

недела

29.10
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
 |  15°
умерено облачно

понеделник

30.10
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
 |  16°
умерено облачно

вторник

31.10
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
 |  15°
умерено облачно