Валандово

Температура: 11°
Влажност: 57%
Атм. притисок: 33085.03 hPa
Ветар: 17.70 км/час

Временската прогноза за Валандово е последно обновена на 22.10.2017 04:00Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандово

денес

22.10
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
10°  |  25°
умерено облачно

утре

23.10
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
10°  |  17°
локални врнежи и грмежи

вторник

24.10
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
 |  13°
локални врнежи

среда

25.10
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
 |  13°
умерено облачно

четврток

26.10
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
 |  16°
претежно сончево

петок

27.10
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
 |  18°
претежно сончево

сабота

28.10
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
 |  13°
умерено облачно

недела

29.10
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
 |  15°
умерено облачно

понеделник

30.10
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
 |  16°
умерено облачно

вторник

31.10
Времето во Валандово - Временска прогноза за Валандовотемпература:
 |  17°
умерено облачно