Велес

Температура: 23°
Влажност: 27%
Атм. притисок: 33288.21 hPa
Ветар: 11.27 км/час

Временската прогноза за Велес е последно обновена на 23.09.2017 14:00Времето во Велес - Временска прогноза за Велес

денес

23.09
Времето во Велес - Временска прогноза за Велестемпература:
 |  25°
претежно сончево

утре

24.09
Времето во Велес - Временска прогноза за Велестемпература:
 |  25°
претежно облачно

понеделник

25.09
Времето во Велес - Временска прогноза за Велестемпература:
11°  |  21°
локални врнежи

вторник

26.09
Времето во Велес - Временска прогноза за Велестемпература:
11°  |  23°
претежно облачно

среда

27.09
Времето во Велес - Временска прогноза за Велестемпература:
12°  |  24°
умерено облачно

четврток

28.09
Времето во Велес - Временска прогноза за Велестемпература:
11°  |  23°
повремени врнежи

петок

29.09
Времето во Велес - Временска прогноза за Велестемпература:
10°  |  20°
повремени врнежи

сабота

30.09
Времето во Велес - Временска прогноза за Велестемпература:
 |  21°
умерено облачно

недела

01.10
Времето во Велес - Временска прогноза за Велестемпература:
 |  22°
умерено облачно

понеделник

02.10
Времето во Велес - Временска прогноза за Велестемпература:
 |  24°
умерено облачно