Велес

Температура: 18°
Влажност: 60%
Атм. притисок: 33017.30 hPa
Ветар: 6.44 км/час

Временската прогноза за Велес е последно обновена на 28.07.2017 08:00Времето во Велес - Временска прогноза за Велес

денес

28.07
Времето во Велес - Временска прогноза за Велестемпература:
16°  |  31°
претежно сончево

утре

29.07
Времето во Велес - Временска прогноза за Велестемпература:
12°  |  35°
сончево

недела

30.07
Времето во Велес - Временска прогноза за Велестемпература:
18°  |  37°
сончево

понеделник

31.07
Времето во Велес - Временска прогноза за Велестемпература:
19°  |  38°
сончево

вторник

01.08
Времето во Велес - Временска прогноза за Велестемпература:
18°  |  37°
сончево

среда

02.08
Времето во Велес - Временска прогноза за Велестемпература:
18°  |  36°
сончево

четврток

03.08
Времето во Велес - Временска прогноза за Велестемпература:
20°  |  37°
сончево

петок

04.08
Времето во Велес - Временска прогноза за Велестемпература:
20°  |  37°
претежно сончево

сабота

05.08
Времето во Велес - Временска прогноза за Велестемпература:
21°  |  37°
претежно сончево

недела

06.08
Времето во Велес - Временска прогноза за Велестемпература:
21°  |  37°
локални врнежи и грмежи