Велес

Температура:
Влажност: 99%
Атм. притисок: 33051.17 hPa
Ветар: 28.97 км/час

Временската прогноза за Велес е последно обновена на 22.03.2018 11:00Времето во Велес - Временска прогноза за Велес

денес

22.03
Времето во Велес - Временска прогноза за Велестемпература:
-1°  | 

утре

23.03
Времето во Велес - Временска прогноза за Велестемпература:
 | 

сабота

24.03
Времето во Велес - Временска прогноза за Велестемпература:
-1°  | 
претежно облачно

недела

25.03
Времето во Велес - Временска прогноза за Велестемпература:
 |  12°
повремени врнежи

понеделник

26.03
Времето во Велес - Временска прогноза за Велестемпература:
 |  14°
облачно

вторник

27.03
Времето во Велес - Временска прогноза за Велестемпература:
 |  14°
претежно облачно

среда

28.03
Времето во Велес - Временска прогноза за Велестемпература:
 |  15°
умерено облачно

четврток

29.03
Времето во Велес - Временска прогноза за Велестемпература:
 |  18°
умерено облачно

петок

30.03
Времето во Велес - Временска прогноза за Велестемпература:
 |  20°
умерено облачно

сабота

31.03
Времето во Велес - Временска прогноза за Велестемпература:
 |  20°
умерено облачно