Виница

Температура: -2°
Влажност: 95%
Атм. притисок: 30917.74 hPa
Ветар: 6.44 км/час

Временската прогноза за Виница е последно обновена на 24.03.2018 07:00Времето во Виница - Временска прогноза за Виница

денес

24.03
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-2°  | 
облачно

утре

25.03
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-1°  | 

понеделник

26.03
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
 |  12°

вторник

27.03
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
 | 
повремени врнежи

среда

28.03
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
 |  10°
умерено облачно

четврток

29.03
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-2°  |  14°
умерено облачно

петок

30.03
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
 |  15°
умерено облачно

сабота

31.03
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
 |  18°
умерено облачно

недела

01.04
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
 |  21°
умерено облачно

понеделник

02.04
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
 |  22°
умерено облачно