Виница

Температура:
Влажност: 70%
Атм. притисок: 30951.60 hPa
Ветар: 6.44 км/час

Временската прогноза за Виница е последно обновена на 17.01.2018 13:00Времето во Виница - Временска прогноза за Виница

денес

17.01
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
 |  10°
локални врнежи и грмежи

утре

18.01
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-2°  | 
умерено облачно

петок

19.01
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-5°  | 
претежно сончево

сабота

20.01
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-1°  | 
локални врнежи

недела

21.01
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-1°  | 

понеделник

22.01
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-8°  |  -2°
претежно облачно

вторник

23.01
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-10°  |  -2°
умерено облачно

среда

24.01
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-12°  |  -1°
умерено облачно

четврток

25.01
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-3°  | 
умерено облачно

петок

26.01
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-7°  | 
умерено облачно