Виница

Температура: 10°
Влажност: 71%
Атм. притисок: 30850.01 hPa
Ветар: 11.27 км/час

Временската прогноза за Виница е последно обновена на 17.01.2018 15:00Времето во Виница - Временска прогноза за Виница

денес

17.01
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
 | 
локални врнежи и грмежи

утре

18.01
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-1°  | 

петок

19.01
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-5°  | 
претежно сончево

сабота

20.01
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
 | 
локални врнежи

недела

21.01
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
 | 
претежно облачно

понеделник

22.01
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-2°  | 
умерено облачно

вторник

23.01
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-4°  | 
умерено облачно

среда

24.01
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-5°  | 
умерено облачно

четврток

25.01
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-7°  | 
претежно сончево

петок

26.01
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-4°  | 
умерено облачно