Виница

Температура:
Влажност: 68%
Атм. притисок: 31290.24 hPa
Ветар: 11.27 км/час

Временската прогноза за Виница е последно обновена на 21.03.2018 01:00Времето во Виница - Временска прогноза за Виница

денес

21.03
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
 |  13°
повремени врнежи

утре

22.03
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
 | 

петок

23.03
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-1°  | 
повремени врнежи на дожд и снег

сабота

24.03
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-2°  | 
претежно облачно

недела

25.03
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-2°  | 
локални врнежи

понеделник

26.03
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
 |  12°
локални врнежи

вторник

27.03
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
 | 
повремени врнежи

среда

28.03
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
 | 
претежно облачно

четврток

29.03
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
 |  15°
умерено облачно

петок

30.03
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
 |  15°
умерено облачно