Виница

Температура:
Влажност: 84%
Атм. притисок: 31256.38 hPa
Ветар: 11.27 км/час

Временската прогноза за Виница е последно обновена на 22.02.2018 13:00Времето во Виница - Временска прогноза за Виница

денес

22.02
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
 | 
повремени врнежи

утре

23.02
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
 | 
облачно

сабота

24.02
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
 | 
облачно

недела

25.02
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
 | 

понеделник

26.02
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-1°  | 
снег

вторник

27.02
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-1°  | 
претежно облачно

среда

28.02
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-8°  |  -1°
претежно облачно

четврток

01.03
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-10°  | 
претежно облачно

петок

02.03
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-2°  | 
повремени врнежи

сабота

03.03
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-3°  |  14°
повремени врнежи