Виница

Температура: 14°
Влажност: 68%
Атм. притисок: 31391.84 hPa
Ветар: 6.44 км/час

Временската прогноза за Виница е последно обновена на 13.04.2018 00:00Времето во Виница - Временска прогноза за Виница

денес

23.10
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
10°  |  23°
претежно сончево

утре

24.10
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
 |  23°
умерено облачно

недела

25.10
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
 |  21°
облачно

понеделник

26.10
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
10°  |  20°
повремени врнежи

вторник

27.10
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
12°  |  17°
локални врнежи

среда

28.10
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
 |  19°
локални врнежи

четврток

29.10
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
 |  19°
локални врнежи

петок

30.10
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
 |  19°
умерено облачно

сабота

31.10
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
 |  18°
умерено облачно

недела

01.11
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
 |  23°
умерено облачно