Виница

Температура:
Влажност: 68%
Атм. притисок: 31459.56 hPa
Ветар: 11.27 км/час

Временската прогноза за Виница е последно обновена на 18.12.2017 11:00Времето во Виница - Временска прогноза за Виница

денес

18.12
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
 | 
облачно

утре

19.12
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-5°  | 
претежно облачно

среда

20.12
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-7°  |  -1°
сончево

четврток

21.12
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-9°  |  -1°
претежно сончево

петок

22.12
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-8°  | 
умерено облачно

сабота

23.12
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-6°  | 
умерено облачно

недела

24.12
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-6°  | 
умерено облачно

понеделник

25.12
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-6°  | 
умерено облачно

вторник

26.12
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-6°  | 
претежно сончево

среда

27.12
Времето во Виница - Временска прогноза за Виницатемпература:
-6°  | 
умерено облачно